Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:30 Bu haber 1018 kez okundu
 
Seven: iddialar asılsız
Geçtiğimiz günlerde HDP Bingöl milletvekili Hişyar Özsoy’un Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin şartlarının yetersiz olduğu ve hastaların çevre illere sevk edildiğini belirttiği meclise sunduğu soru önergesine AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven’den yanıt geldi
GÜNDEM Haberi
Seven: iddialar asılsız

AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında ‘‘HDP Milletvekili  Hişyar Özsoy  Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin şartlarının yetersiz olduğu ve hastaların çevre illere sevk edildiği iddiasıyla meclise soru önergesi vermiş ve bu konu ilimiz yerel basınında yer almıştır. Bu iddiaların yersiz ve sadece soru önergesi vererek Bingöl’de gündem oluşturmaktan öteye gitmediğinin farkındayız. Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz gerek alt yapı ve donanım yönünden, gerekse fiziki yönden Bölge’de en iyi hizmet veren merkezlerdendir. Ağız ve Diş Merkezimiz Türkiye ortalamasının üstünde hizmet veren merkezlerdendir. Merkezimiz protez, kanal tedavisi ve dolgu oranlarında ortalamanın çok üstündedir. Merkezimizde evde bakım hizmetleri, genel anestezi altında diş operasyonları da yapılmaktadır. Hatta çevre illerden merkezimize gelen hastalar kayıtlarda mevcuttur.

20’lik diş çekimi için çevre illere sevk iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Son 5 yılda 12.285 hastanın 20’lik ve komplikasyoslu dişleri çekilmiştir

20’lik diş çekimi için çevre illere sevk iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 20'lik diş çekimi İşlemleri gerçekleştirilmektedir. Son 5 yılda 12.285 hastanın 20’lik ve komplikasyoslu dişleri çekilmiştir. Ayrıca merkezimizde 20’lik diş çekimi ve cerrahi müdahale için gerekli ekipman mevcuttur. Ancak daha komplike hastalar ileri düzey merkezlere sevk edilmektedir. Bu durum Bingöl’e has bir durum değildir, başka illerde de karşılaşabilecek bir durumdur. Röntgen cihazının yetersiz olduğu yönündeki iddia da asılsızdır. Merkezimizde Mevcut röntgen cihazının yanında 2016 yılında bir röntgen cihazı daha alımı yapılarak kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanında tüm çene filmini çekebilen panoramik röntgen cihazımızda bulunmaktadır.  Röntgen biriminde mevcut dört personelimiz aktif olarak da çalışmaktadır. Ayrıca çok daha iyi seviyede hizmet için 3’üncü röntgen cihazı da ihale aşamasındadır.

Yeterli olan 22 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin daha iyi standartlarda hizmet için, 25 üniteye çıkarılması talebi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunca onaylanmıştır.

Yeterli olan 22 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin daha iyi standartlarda hizmet için, 25 üniteye çıkarılması talebi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunca uygun görülmüş olup, diş ünitlerinin alımı İçin kurum onayı alınmıştır. Yani hizmet için HDP Milletvekili Hişyar Özsoy’un soru önergesi beklenmiyor. Biz halka hizmet hakka hizmettir şiarıyla çalışıyoruz. Hastane binasının fiziki şartları ile ilgili de  bugüne kadar herhangi bir sorun yaşanmamıştır, ancak bir kliniğimizde sert rüzgârlı bir günde karşılıklı pencerelerin açık olmasından ötürü yaşanan cereyandan tavana montaj kartonpiyerde ufak bir çöküntü meydana gelmiş İse de aynı gün İçerisinde tamiri yapılmıştır. Hizmet alan vatandaşlarımızda binamızdan gerek konum yönünden, gerek hijyen yönünden, gerekse fiziki yönden memnundur. AK parti olarak biz halkımızın da desteği ile ilimize yapılan hizmetleri her zaman daha iyiye taşımak için çalışıyoruz. Biz Bingöl’ün hak ettiği hizmeti hiçbir zaman yeterli görmeyiz. Ama yapılan hizmetleri de değersiz ve yetersiz görenlere de her zaman cevabımız olacaktır. Bölgeye gelen yatırım ve hizmetlerin önünde engel olanlar bugün hizmetten bahsetmektedir. Bizler Halkımızın da desteği ile Bingöl’de en ücra yerlere dahi hizmet götürmeye devam edeceğiz.’’ İfadelerine yer verdi.

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Seven:, iddialar, asılsız,
Yorumlar
Haber Yazılımı