Haber Detayı
25 Haziran 2016 - Cumartesi 14:46 Bu haber 948 kez okundu
 
Seven, “Tapu sorun u çözüme kavuşuyor”
AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın girişimleri sonucu Saray, Karşıyaka ve Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallerindeki tapu sorununun çözüme kavuşturulacağını bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Seven, “Tapu sorun u çözüme kavuşuyor”

AK Parti Bingöl İl Başkanı Seven, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın girişimleri ile Bingöl’ de tapu sorunu çözüme kavuşuyor. Bilindiği gibi Bingöl ili Merkez İlçe Saray, Şehit Mustafa Gündoğdu ve Karşıyaka Mahallelerinde bulunan ve şahıslar adına tescilli olup, Orman mülkiyetinde olduğu iddiası ilgili mahkemelerce tapu kütüklerine konulan şerh ile üçüncü kişilere devir yasağı getiren ihtiyati tedbir kararına konu olan ve hala davaları devam eden taşınmazlarla ilgili olarak,

Maliye Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü)nce 20.06.2016 tarihli ve 17739 sayılı yazıları ile davalardan vazgeçilmesinin uygun olduğuna ilişkin görüş bildirilmiştir.

Böylece özellikle Saray, Şehit Mustafa Gündoğdu ve Karşıyaka mahallelerinde bulunan ve bir kısmının üzerinde kat mülkiyetleri oluşturulan ve 10 yılı aşkın süredir kentsel dönüşüm, satış, devir, ipotek vb. gibi işlemlerde konu edilemeyen taşınmazların işlemleri çözüme kavuşmuştur. Özellikle deprem kuşağında yer alan ilimizde bu sorunun çözülmesi ile kentsel dönüşüm ivme kazanacak ve vatandaşlarımız daha güvenli ve konforlu konutlara sahip olacaktır. Bu güne kadar konunun çözümüne yönelik olarak göstermiş oldukları hassasiyet ve desteklerinden dolayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’a şükranlarımızı sunarız” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seven,, “Tapu, sorun, u, çözüme, kavuşuyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı