Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 01:25 Bu haber 1405 kez okundu
 
Seyfan Der Gençlik Komisyonu kuruldu
Seyfan Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (SEYFAN-DER), dernek binasında gerçekleştirdiği toplantı ile gençlik komisyonunu oluşturduğunu duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Seyfan Der Gençlik Komisyonu kuruldu

Genç ilçesine bağlı Zıktı bölgesinin en büyük köylerinden olan Seyfan köyü sakinlerinin kurmuş olduğu Seyfan Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (SEYFAN-DER), dernek binasında gerçekleştirdiği iftarlı toplantı ile gençlik komisyonunu oluşturduğunu duyurdu.

Gençlerle iftar sofrasında bir araya gelen Seyfan Köyü Derneği Başkanı Orhan AÇIKBAŞ, “Yönetim kurulumuzun aldığı karar neticesinde derneğimizin 11. Maddesi gereğince gençlik komisyonu oluşturma kararı aldık ve bu çalışma neticesinde gençlik komisyonumuz için bir yönetim oluşturduk. Aynı Mahallede oturdukları halde ve aynı soydan oldukları halde birbirini tanımayan ve birbirinin adlarını dahi bilmeyen birçok gencimiz var.Bu durumun önüne geçmek ve geleceğimiz olan gençlerimizin bir araya gelerek birbirini tanımalarına ve dernek bünyesinde aktif rol almalarına, ortak sorunlara ortak çözümler aramalarına yardımcı olmak için gençlik komisyonumuzu kurmuş bulunmaktayız.” Dedi.

Gençliğin Yüce Allah’ın kullarına bahşettiği ömrün en önemli çağlarından biri olduğunu vurgulayan AÇIKBAŞ, “Gençlik, cesaret, heyecan ve enerji kaynağıdır.Gençler, inançlı, yüksek ahlak sahibi, manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı ve sorumluluk bilincine sahip kişiler olarak yetiştirilmelidir. Gençlik komisyonumuz bugünden itibaren güzel çalışmalara imza atacaktır inşallah. Bizlerde Yönetim Kurulu olarak onların çabalarına daima destek sunacağız. Yapacakları aktiviteler için maddi ve manevi desteğimizi esirgemeyeceğiz.Gençlik Komisyonuna seçilenkardeşlerimi tebrik eder hayırlı çalışmalar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Yapılan toplantıda Seyfan Köyü Gençlik Komisyonu Başkanlığı’na Abdullah Topluk’un getirildiği, başkan yardımcılığına ise İdris Arık ve Zülküf Koşar’ın getirildiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyfan, Der, Gençlik, Komisyonu, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı