Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 00:30 Bu haber 2015 kez okundu
 
Şifayı hastanede buldu
Bacağında oluşan damar tıkanıklığı nedeniyle yıllardır yürümekte zorluk çeken hasta, Bingöl Devlet Hastanesi’nde 1 saatlik anjiografik işlem ile sağlığına kavuştu.
GÜNDEM Haberi
Şifayı  hastanede buldu

Bingöl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bacaktaki atardamarların tıkanmasıyla ortaya çıkan ve genellikle şeker hastalığına eşlik eden, diyabetik ayaktan uzuvların kesilmesine kadar sorunlara sebep olan tıkayıcı periferik arter hastalığı, artık ameliyata gerek olmadan ilimizde tedavi edilebiliyor” denildi.

Açıklamada, “Yaklaşık 3 yıldır bacak ağrısı şikayeti ile değişik merkezlere başvuran ve kullandığı ilaçlara rağmen şikayetleri gerilemeyen hasta, Bingöl Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Kliniğine başvurdu. Hastaya Op. Dr. Oktay Tüydeş ve Op. Dr. Abdurrahman Muratoğlu tarafından anjiografik olarak işlem planlandı ve hastanın tedavisinde tamamen yerli ve milli ürünler kullanıldı. İlimizde ilk defa yapılan ve yaklaşık 1 saat süren işlem sonrası hastanın tıkalı olan damarı tamamen açıldı. Damarına stent ve yapay damar konulmadan tedavi gören hasta, aynı gün ayağa kalktı ve normal yaşantısına döndü. Yapılan işlem sonrası hasta; anjiyo sonrası yürümekte artık zorlanmadığını, yıllardır ağrıyan bacağının 1 saatlik bir işlem sonrası hiç kesi ve dikiş olmadan iyileştiğini ve çok memnun olduğunu belirtti” denildi.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, hastayı ziyaret edip ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Riskli gruptan oluşan bu ameliyatların artık Bingöl Devlet Hastanesinde yapılacağını belirten Gündoğdu, vatandaşların çevre illere gitmek zorunda olmayacağını belirterek, “İlimize böyle bir hizmeti getiren, sağlıkta hizmet çıtasını sürekli yükselten hastane yöneticilerimizi, bu işlemi gerçekleştiren sağlık ekibimizi ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şifayı, , hastanede, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı