Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 23:52 Bu haber 1450 kez okundu
 
Sigara kaçakçılığında korkutan tablo
Bingöl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen 19.05.2016 günü eş zamanlı olarak 5 farklı adreste operasyon yapıldı. yapılan operasyonda H.K, E.A, A.G, M.H.A ve İ.Ç isimli şahısla yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.
GÜNDEM Haberi
Sigara kaçakçılığında korkutan tablo

Bingöl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Yapılan operasyonda Tefecilik işlemlerinde kullanıldığı değerlendirilen 32 adet çeşitli şahıslara ait senet ele geçirildiği ayrıca şüpheli şahıslardan ikamet müştemilatında yapılan aramada 5 adet küpesiz kaçak olduğu değerlendirilen canlı büyük baş hayvan ile çok sayıda boş hayvan kulak küpesi ele geçirildiği açıklandı. Canlı hayvanlar ile ilgili İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler yapıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamanın devamında Operasyon neticesinde yakalanan şahıslardan H.K,  E.A, A.G, M.H.A isimli şahıslar gerekli işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcısı talimatı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden salıverilmişlerdir. Tefecilik yaptığı değerlendirilen İ.Ç. isimli şahıs sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı açıklandı.

Bingöl Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün kamuoyu ile paylaştığı bilgilerde 2016 yılı başından şuana kadar meydana gelen 19 farklı olayda toplam 493 bin 998 (paket TADK bandrolü bulunmayan gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği, bu olaylarda toplam 31 şahısın yakalandığı ve bu şahıslardan 7 kişi Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edinilirken, bu şahıslardan 1’ i tutuklandığı diğer 6 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı açıklandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sigara, kaçakçılığında, korkutan, tablo,
Yorumlar
Haber Yazılımı