Haber Detayı
25 Haziran 2016 - Cumartesi 14:54 Bu haber 879 kez okundu
 
Siyaset Akademisi başlıyor
AK Partide gelenek halini alan ve 2008’den bu yana devam eden Siyaset Akademisi bu yıl 11 Temmuz’da başlayacak. AK Parti Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada 10 hafta sürecek eğitimde ilk dersi Bingöl de Başbakan Binali yıldırım’ın vereceği açıklandı.
GÜNDEM Haberi
Siyaset Akademisi başlıyor

Ak Parti Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada ‘‘Kurucu Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu bir AK Parti geleneği haline gelen Siyaset Akademisini 11 Temmuz itibari ile başlatmayı planlıyoruz. ‘’ denildi. Yapılan açıklamanın devamında Siyaset akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırılıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmaktır. Bu doğrultuda 2008 Ocak – 2013 Haziran tarihleri arasında farklı fikir ve eğilimlerde olan 50.000 i aşkın insan siyaset akademisinde eğitim görme imkânı bulmuş, katılımcılardan 25.000’i eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır. Denildi.

İlk ders Başbakan Binali Yıldırım’dan

Bu kapsamda  1 Temmuz 2016 tarihine kadar ilimizdeki talepleri alarak programımızı başlatmayı düşünüyoruz. Siyaset Akademisi 10 Hafta devam edecektir. Açılış dersini Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım bir ilimizde verecektir. Katılım ücreti 10 hafta için 200 TL olarak planlanmaktadır.  Engeliler ve öğrenciler için %50, Kadın Katılımcılar için %25 indirim vardır. Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak planlanan eğitim programı haftalık en az 9 saat olacaktır. Katılım için 18 yaş şartı bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiler AK Parti Bingöl İl Başkanlığı Ar-Ge Başkanlığından temin edilebilir.

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Siyaset, Akademisi, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı