Haber Detayı
11 Haziran 2016 - Cumartesi 00:09 Bu haber 1350 kez okundu
 
Sözen: “Korucular haklarını istiyor”
Korucuların özlük haklarının iyileştirilmesini gerektiğini belirten Sözen; “Bundan dolayı yasa koyucuların acilen korucularımızın sosyal ve özlük haklarını düzenleyeceği bir yasa değişikliği yaparak özlük haklarımızla beraber ismimizin önündeki geçici ve köy ibarelerinin kaldırılmasını istiyoruz” dedi
GÜNDEM Haberi
Sözen: “Korucular haklarını istiyor”

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, son günlerde artan terör saldırılarına yönelik açıklama yaptı.

Köy korucuları ve askerlere yönelik yapılan saldırıları kınayan Sözen, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli aileleri başta olmak üzere camiamıza ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralı korucumuza da acil şifalar diliyorum. Kahraman dava arkadaşlarıma kurşun sıkma gafletinde bulunan BTÖ örgüt mensuplarını şiddet ve nefretle kınıyorum” dedi.

“BİN 700 KORUCU ŞEHİT DÜŞTÜ”

İç ve dış mihrakların ülkenin birliğini, bütünlüğünü bozmaya yönelik bütün çaba ve gayret sarf ettiğini ifade eden Sözen, “Bu baskılar sonucunda askerimiz Polisimiz ve kahraman dava arkadaşlarım olan korucularımız bütün bir çaba ve öz veriyle teröre ve teröriste karşı mücadele vermektedirler. Korucularımızın isminin önünde geçici ve köy sıfatları bu olaylar sonunda tamamen mevcut durumunu kaybetmiştir. Geçici sıfatı ile tanımlanan korucularımız 30 yılı aşkındır terörle ve teröristle mücadele ederek kalıcı hale gelmişlerdir. Camiasından Bin 700’ün üzerinde şehit veren biz korucuların hala tartışılması geçici mi kalıcı mı şeklinde nitelendirilmesi camiamıza karşı yapılacak en büyük haksızlıktır. Şehir ve İlçe merkezlerinde başlatılan vekâlet, cehalet ve hendek savaşları korucularımızın isminin önünde bulunan köy sıfatının hiçbir anlam taşımadığını bir kez daha göstermiştir. Bu mücadelelerde şehir merkezlerinde asker ve polisle omuz omuza mücadele eden korucularımızın sadece kendi köylerini korumadığı nerede ve ne zaman görev verilirse görevlerini yerine getirmek için hazır olduklarını bir kez daha kanıtlamıştır. Bundan dolayı yasa koyucuların acilen korucularımızın sosyal ve özlük haklarını düzenleyeceği bir yasa değişikliği yaparak özlük haklarımızla beraber ismimizin önündeki geçici ve köy ibarelerinin kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

“BU KİRLİ VE KANLI SALDIRILARI ASLA BİZİ YILDIRMAYACAK”

Sözen, “PKK’nın bu kirli ve kanlı saldırıları asla bizi yıldırmayacak mücadele azim ve kararlılığımızı daha da artıracaktır. Dağlarımızda ve şehirlerimizde eli silahlı teröristiler dolaştıkça bu mücadelemiz canlarımızı ve kanlarımız pahasına sonuna kadar sürecektir. Hiç bir baskı ve tehdit bizleri bu haklı davamızdan alı koyamayacaktır. Teröristlerin bizlere ve ailelerimize karşı yapacakları saldırılar her zamanki gibi misliyle karşılık bulacaktır. 30 yıldır olduğu gibi PKK’nın korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Askerimizle Polisimizle omuz omuza bu haklı mücadelemizi kararlılık içerisinde sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bingöl Online) - BİNGÖL ONLİNE SİTESİ Editör:
Etiketler: Sözen:, “Korucular, haklarını, istiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı