Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 00:43 Bu haber 1123 kez okundu
 
Süre yeniden uzatıldı
Bingöl’de bazı alanların özel güvenlik kapsamına alınması ile ilgili süre uzatıldı.
GÜNDEM Haberi
Süre yeniden uzatıldı

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır” denildi.

Açıklamada, “26 Kasım 2018-10 Aralık 2018 tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır” denildi.

Açıklamada, geçici güvenlik bölgesi ilan edilen yerler şöyle sıralandı:

BİNGÖL MERKEZ: Ortaçanak bölgesi, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe bölgesi, Feratan bölgesi, Çır Yaylası bölgesi, Merdiven Dere bölgesi ve Monçü Komu Bölgesi.

ADAKLI İLÇESİ: Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesi.

GENÇ İLÇESİ: Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Sekeran Bölgeleri.

SOLHAN İLÇESİ: Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi.

YAYLADERE İLÇESİ: Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) Bölgesi, Kırköy Ormanları Bölgesi, Manav Deresi Bölgesi ve Güneşlik Gökçedal Bölgesi.

KİĞI İLÇESİ: Çomakderesi Bölgesi.

KARLIOVA İLÇESİ: Karacehennem Ormanları Bölgesi.

YEDİSU İLÇESİ: Akımlı Yaylası Bölgesi.

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Süre, yeniden, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı