Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 19:03 Bu haber 1368 kez okundu
 
Tavz Der'in, başarı ödülleri sahiplerini buldu
Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 10. Başarı Ödül gecesinde, 8 dalda başarı ödülünü dağıttı. Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 10. Başarı Ödül gecesine büyük ilgi gösterildi.
GÜNDEM Haberi
Tavz Der'in, başarı ödülleri sahiplerini buldu

Ödül törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Tavz Der’n düzenlediği etkinliğin son derece anlamlı olduğunu belirti. 

Sivil toplum kuruluşlarının çok önemli olduğuna işaret eden Yılmaz, şunları söyledi: 
“Tavz Der’in kendi alanı ötesinde bu marifeti ödüllendiren, irtifakla karşılayan bu faaliyetini tebrik ediyorum. Sivil toplum önemli. Elbetteki kamu kurumları önemli, iş dünyası önemli ama bir üçüncü sektör dediğimiz sivil toplum var. Kamu, Özel Kesim ve Sivil toplum. Bu üçüne de ihtiyaç var. İşte bu üçünün bir araya gelmesiyle de gelecek anlamda toplumsal kalkınma, toplumsal gelişme meydana gelebilir. Kalkınma dediğimiz hadise, sadece ekonomik büyümeden ibaret, maddi refahtan ibaret bir kavram değildir. Kalkınma çok daha geniş bir kavram” 
“Hepimiz aynı gemideyiz. Mevkilerimiz, makamlarımız, görevlerimiz farklı, fakat sonuçta hepimiz aynı gemilerin yolcularıyız. Birbirlerimizle dayanışma içerisinde, birlikte ve beraberlik içerisinde inşallah yolumuza devam edeceğiz” diyen Yılmaz, 
“Birliğimizi, dirliğimizi bozmaya çalışanlara da hiçbir şekilde inşallah fırsat vermeyeceğiz. Bugünkü etkinlik bir taraftan da bize bunu hatırlatıyor” dedi. 
 “FARK YARATAN İŞLER YAPMAYI İLKE EDİNDİK”

Tavz Der Başkanı Yılmaz Araç ise, yaptığı konuşmada, “Tavz –Der kurulduğu ilk günden itibaren toplumun sorunlarına sağduyulu yaklaşıp çözüm önerileri ortaya koyan ve insiyatif alan bir STK olmuştur. Toplumda çatlak oluşturan problemlere, yapıcı ve onarıcı bir yaklaşım sergilemiş, toplum mozaiği içerisinde bir harç görevi görmüş ve bu harcı sevgiyle, emekle çoğu zaman da fedakarlıkla yoğurmuştur. Dernek olarak her zaman fark yaratan, topluma katma değer sağlayan işler yapmayı ilke edindik. Daha iyi işler yapmak için uzun vadede hedefler belirledik. Bütün çalışmalarımızda siz değerli aile büyüklerimizin ve dostlarımızın desteğini gördük. Bu bize yapacağımız işlerde daha inançlı ve daha gayretli olmamızı sağlıyor. Rabbimizin izni ile bu inanç ve gayretle yolumuza devam edeceğimizi bilmenizi isterim. Değerli misafirler varlığınızla güzelleştirdiğiniz ve bizleri onurlandırdığınız bu güzel ve özel gecemizde sizlerle bir arada olmanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz. Güzel bir gece geçirmenizi diliyorum. Yaptıkları güzel çalışmalarla fark yaratan, şehrimize değer katan, bizlere umut aşılayan ve ödül almaya hak kazanan değerli dostlarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Gecenin tekrar hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” Diye konuştu.

8 KATEGORİDE ÖDÜL

Yapılan konuşmaların ardından 8 farklı kategoride ödüller dağıtıldı.

Tavz Der’in dağıttığı başarı ödülleri şöyle;

Yılın Spor Ödülü, Bingöl Belediyesi Yaşamspor kulübüne verilirken Kulüp Başkanı Mithat Kaya ödülü, BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas’ın elinden aldı.

Yılın Eğitim Kurumu ödülünü, Yeşilyurt Ortaokulu alırken Okul Müdürü Ali Yalın ödülünü,  Vali Kadir Ekinci’nin elinden aldı.

Yılın Kültürel Çalışma Ödülünü, TRT’de yayınlanan BİGERY BİVİN program sunucusu Faysal Sonakalan alırken ödülünü ise, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin elinden aldı.

Yılın İstihdam Ödülünü TİJDA Şirketi alırken Şirket adına Samet Önal ödülünü, Milletvekili Feyzi Berdibek’in elinden aldı.

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülünü Bingöl Engelliler Derneği alırken Dernek Başkanı Bahattin Tüz ödülünü, İl Müftüsü Muharrem Genç’in elinden aldı.

Yılın Kamu Kurum ödülünü Fırat Kalkınma Ajansı alırken Ajans adına ödül alan İsa Tellimen ödülünü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın elinden aldı.

Tavz Der Teşekkür Ödülünü Cevdet Can alırken ödülünü ise Milli Savunma Bakanlığı Müşaviri Ziya Sözen’den aldı.

Tavz Der Onur Ödülünü ise Tavz ailenin ileri gelenlerinden Yüksel Dere alırken ödülünü ise Bingöl Belediyesi Eski Başkanı Bediri Tuğ’un elinden aldı.

10. Başarı Ödülleri Gecesi Şehri Bingöl Tiyatro Gurubunun son oyunu Payiz adlı Zazaca tiyatro gösterimi ve Zervet ikramıyla son buldu.

Programa, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavz, Der'in,, başarı, ödülleri, sahiplerini, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı