Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 00:17 Bu haber 1340 kez okundu
 
"Yemen'e Umut Ol"
Bingöl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü, Yemen’de yaşanan insanlık dramına sesiz kalmayarak, “Yemen’e Umut Ol” yardım kampanyası başlattı.
GÜNDEM Haberi

AFAD Başkanlığınca Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyası, Bingöl’de de başlatıldı.

Yardım kampanyasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Yemen’de 2015 yılında şiddetlenen çatışmalarda bugüne kadar 29 milyonluk ülke nüfusunun 22.2 milyonu yardıma muhtaç duruma geldiği belirtildi.

5 milyon çocuk yetersiz beslenme, temiz suya ulaşımın olmaması, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle kolera başta olmak üzere salgın hastalıklarla mücadele edildiği vurgulanan açıklamada, “Ülkede her 10 dakikada, 5 yaşından küçük bir çocuk, önlenebilir sebepler yüzünden, hayatını kaybediyor. Hiçbir çocuk açlıktan ölmemeli; ilaç bulunamadığı için annesiz kalmamalı. AFAD olarak, Yemen’de vicdanları yaralayan bu insani krizin kurbanlarına destek olmak için bir yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyasına destek vermek isteyenler, ‘Yemen’ yazıp 1866’ya bir mesaj göndererek 10 TL katkıda bulunabilir, ya da AFAD internet sitesi üzerinden bağış yapabilirler. Şimdi Yemenli çocuklara ve Yemen’e umut olma vakti! Bundan sonra her 10 dakikada bir çocuğun yaşama tutunabilmesi için bu kampanyaya destek verilmesini bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Yemen'e, Umut, Ol",
Yorumlar
Haber Yazılımı