Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 16:33 Bu haber 909 kez okundu
 
Yılmaz: ‘‘Terörle Mücadeleye Devam’’
Solhan’da çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Başbakan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki üst düzey yönetici ve siyasetçiler Bingöl Üniversitesi Solhan Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulunarak, okul hakkında Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’tan bilgi aldı.
GÜNDEM Haberi
Yılmaz:  ‘‘Terörle Mücadeleye Devam’’

Solhan da İncelemelerin ardından basına açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Bingöl Üniversitesi Solhan Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulunduk. Solhan artık üniversite ilçesi oluyor. Bugüne kadar Solhanlıların eğitime ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bundan dolayı gerek üniversite, gerek ortaöğretim ve temel eğitim açısından ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Kız çocuklarımız başta olmak üzere yurt imkânlarını arttırdık. İnşallah üniversitemizin de faaliyete geçmesi ile birlikte Solhan eğitim yönündeki güçlü konumunu daha da pekiştirmiş olacak. Hayırlı olsun. Solhan her güzel hizmete layık. Bütün bu altyapılarla birlikte Solhan gelecekte çok daha iyi bir sosyal-kültürel ortama kavuşacaktır. Üniversite öğrencisi demek yeni imkan demek, yaşam kalitesinin topyekun artması demek” dedi. Okulda gerçekleştirdikleri incelemelerin ardından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger, Solhan Belediye Başkanlığı tarafından Hayalim Düğün Sarayında düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programa katılanlara teşekkür eden Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız: “Bu mübarek ramazan ayının İslam Âleminin birliğine, kardeşliğine vesile olmasını Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Bizlerin affına, mağfiretine vesile olmasını diliyorum. İftar programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yılmaz ‘‘terör ile kararlı bir şekilde mücadeleye devam edilecek’’

Burada yaptığı konuşmasında terör ile kararlı bir şekilde mücadeleye devam edileceğini vurgulayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Belediye Başkanımız Abdulhakim Yılmaz’a ve ekibine böyle güzel bir organizasyonu düzenleyerek bizleri sizlerle buluşturdukları için teşekkür ediyoruz. Solhan’a ne kadar hizmet etsek azdır. Solhanlılar her şeyin en iyisine layıktır. Solhanlılar her zaman birlikten ve beraberlikten yana oldular. Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek bir aydayız. Başta sizlerin olmak üzere, bütün ülkemizin, bütün İslam Âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah aileniz ile birlikte sağlıkla ve sıhhatle bayrama ulaşmanızı nasip etsin. İslam dünyasının da içinden geçtiği sıkıntıların defolmasını, İslam dünyasına huzurun, birliğin, kardeşliğin hâkim olmasını niyaz ediyorum. Demokrasinin, kalkınmanın, özgürlüğün gerçek anlamda yaşanabilmesi için emniyetin ve huzurun olması lazım. Emniyetimize ve huzurumuza saldıranlar aslında geleceğimize saldırıyorlar. Terör ile kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. Devlet ve millet el ele bu terör belasını da defedeceğiz. Terörün olmadığı bir ortamda, daha çok kalkınacağız. Demokrasimizi daha da çok geliştireceğiz. Huzurun olduğu bir ortamda çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlayacağız. Tekrar belediyemize bu güzel ortamı hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi. İftar programının ardından Solhan esnafını ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger, çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Uzun süre vatandaşlarla sohbet eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger daha sonra ilçeden ayrıldı. Solhan ziyaretine Başbakan Eski Yardımcısı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak katıldı.

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Yılmaz:, , ‘‘Terörle, Mücadeleye, Devam’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı