Yazı Detayı
30 Mayıs 2017 - Salı 13:20 Bu yazı 713 kez okundu
 
BENİ AFFET
Narin Tenekeci
narintenekeci@hotmail.com
 
 

Seksenli yılları çok iyi bilirim. Televizyonda özel kanalların henüz yayına girmediği tek kanallı yıllardan bahsediyorum. Haftada bir gün ve genelde hafta sonu akşam saatlerinde yayınlanan Türk dizileri olurdu.

 

Gündüz fazla televizyon programı olmazdı, o yüzden radyo daha çok dinlenirdi. Haber ve müzik programlarının dışında sabah saat on civarında her gün Arkası Yarın kuşağı hafta da bir gün de Radyo Tiyatrosu olurdu. Hafta içi her gün saat on da herkes radyolarının başında heyecanla programı beklerdi.

 

Tiyatro oyunları, romanlar ve öyküler seslendirme yapan tiyatrocular tarafından muhteşem bir şekilde bölüm bölüm seslendirilirdi. Sabahki programı kaçıranlar akşam saat beşte tekrarını dinlerdi.

 

Şimdi ikibinli yıllardayız, çok kanallı yıllar. Seksenli yılların Arkası Yarın kuşağının benzerini şimdi hafta içi her gün televizyon ekranlarında seyrediyoruz. Kaçırılan bölümlerin tekrarını da aynı şekilde belli bir saatte seyrediyoruz.

 

Aileleri ekran başına kilitleyen akıcı ve sürükleyici hikayeler ünlü oyuncular tarafından muhteşem bir şekilde izleyiciye sunuluyor. Seyrederken kendimizi o kadar kaptırırız ki oyuncuların çoğunu ailemizin birer ferdi gibi görürüz

 

Bir ay önce Türk dizi sektörüne yönelik röportaj yapmak için Ankara’daki dizi film platolarından birine misafir oldum.

 

Yaklaşık altı yıldır Ankara’da çekilen, Yapımcılığını Mehmet ERİŞDİ’ nin yaptığı Star TV ekranında oynayan ve büyük bir ilgi ile takip edilen “Beni Affet” dizi filminden bahsetmek istiyorum.

 

Başta Bizim Evin Halleri, Ne Seninle Ne Sensiz, Unutma Beni, Deniz Yıldızı, Beni Affet, Aşkların En Güzeli ve Esaretim Sensin dizi filmlerinin çekildiği büyük film platosunu ve dizi setlerini ziyaret ettim.

 

Muhteşem bir kadro, oyuncuların çoğu Ankara’ lı ve Devlet Tiyatrolarında çalışan eğitimli, deneyimli, başarılı oyuncular.

Ülkemizde böyle sürükleyici ve uzun soluklu Türk dizileri daha çok rağbet görüyor ve izleyici tarafından çok beğeniliyor. Hatta dünyanın birçok ülkesinde bile hayranlıkla izlendiği için dizi sektöründe diğer ülkelere nazaran açık ara öndeyiz.

 

Ankara'nın sayılı ailelerinden Osman Kozan'ın ailesinin ve çocuklarının hayatını anlatan 'Beni Affet' dizisinin başarılı ekibini daha yakından tanımak ve azıcık ta olsa sizlere de tanıtmak istedim.

 

Herkesin hayatında ‘ah keşke’ dediği şeyler vardır. Benimde ‘ah keşke daha önce tanısaydım’ dediğim bu dünya iyisi ve muhteşem dizi film ekibinden biraz bahsetmek istiyorum.

 

Medyadan hep duyarız sanat camiasındaki oyuncuların çoğu tavırlı ve kaprisli olur diye. Çekim sırasında çıkardıkları zorluklar hep anlatılır, gerçekten de öylemidir diye düşündüğümüzde olmuştur.

 

Ben bunları bile bile set ortamını görmeye gittim. Gitmeden önce hep bunu düşündüm, önce bir merhaba derim, ufak bir tavır ve kaprisle karşılaşırsam eğer, o zaman size kolay gelsin derim ve arkama bakmadan çeker giderim, bu kadar basit dedim.

 

Hafta sonu telefonla randevumu aldım ve film platosuna gittim. Öyle güzel karşılandım ki inanın çıkmak istemedim. İçimden önyargılı olmamak gerek diye düşünmeden de edemedim. Yapımcısı, yönetmenleri, oyuncuları ve set ekibiyle muhteşem bir ortamla karşılaştım. Sanki yıllardır tanıyormuşum gibi hiç yabancılık çekmedim.

 

İlk ziyaretim tanışmayla geçti, ikinci hafta filmin çekildiği setleri gezdirdiler, üçüncü hafta ise röportajımı yaptım. Ben hiçbir oyuncu da ufacık bir tavır görmedim, hiç kaprisli oyuncular değillerdi. Aksine çok mütevazi ve naif insanlardı. 

 

Sizlerde benim gibi yakından tanımış olsaydınız inanın akrabalarınızdan ve dostlarınızdan daha yakın hissederdiniz. Çok sıcak insanlar, kalplerinin güzelliği yüzlerine vurmuş adeta. Ben bu güzelliği ve samimiyeti gördüm onlarda, bunu ekrana bile yansıtmışlar.

 

Oyunculara ve set ekibine bir baba şefkatiyle davranan filmin yapımcısı sayın Mehmet ERİŞDİ’nin sete misafir gelen izleyicilere de aynı şekilde davrandığını gördüm. Kendi öz evladından ayırmıyordu hiç kimseyi, ben bunu gözlemledim.

 

Bizi izleyen izlemeyen tüm halkımıza kapımız sonuna kadar açık diyen sayın ERİŞDİ’ye bende halktan biri olarak şunu söylemek istiyorum. Başta siz ve “Beni Affet” dizi film ekibinin senaristleri, yönetmenleri, oyuncuları ve tüm çalışanları iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sizler hep var olun emi…

 

Nice güzel ve başarılı projelerde buluşmak üzere…

Sevgiyle kalın.

 
Etiketler: BENİ, AFFET,
Yorumlar
Haber Yazılımı