Yazı Detayı
20 Ekim 2015 - Salı 01:57 Bu yazı 711 kez okundu
 
MUTLU YILLAR KARABİBER
Narin Tenekeci
narintenekeci@hotmail.com
 
 

Herkesin hayatında küçük mutlulukları vardır, benimde zaman zaman olduğu gibi. Yaşamım boyunca hep küçük mutluluklarım olmuştur. Ama Yüce Rabbimin bana hediye ettiği bir büyük mutluluğum var ki dünyalara değişmem.

Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum çok tatlı bir kız çocuğu, işte o mutluluğu, o büyük hediyeyi yıllar sonra Yüce Allah’ım bana verdi. Mutluluğun evlat sevgisinde olduğunu bildiğim için hayattan hiç büyük beklentim olmadı. Hep küçük beklentilerim olduğu için ufacık olaylarla mutlu olmasını iyi bilirim. Mutluluğun ne demek olduğunu evladı olan bilir.  

Kızım, oğlum, yavrum, evladım, ne güzel sözler, bir annenin yüreğinden çıkan özlemle ve sevgiyle söylenen sözlerdir. Bir anneyi ayakta tutan sevgilerden biri Allah sevgisi, bir diğeri de evlat sevgisidir. Bu sevginin yerini hiçbir şey tutmaz. Evlada duyulan sevgi merhamet kokar, can kokar, özlem kokar, aşk kokar, mutluluk kokar, yeni açılmış gonca bir gülün kokusu kokar. Saf tertemiz bir koku, yürekten gelen bir duygudur bu.

Yüce Allah’ ın insanoğluna en büyük armağanıdır evlat. Bir anneyi hamilelik boyunca çekilen sıkıntılar, hastalıklar hiçbir zaman sıkıntıya sokmaz, bunun aksine evladına bir şey olmasın diye tüm zorluklara karşı gelir. Kucağına ilk aldığındaki duygu paha biçilemez, dünyayı ayaklarına serseler bu sevginin yerini tutmaz. Evladınızın yüzündeki sevinç sizin sevinciniz, hüzün sizin hüznünüz olur. Onun bir damla gözyaşı sizi derinden yaralar, dünyaları yakarsınız.

Anne babanın evladına duyduğu özlemin ateşi hiç sönmez, hep yanar durur. Kaç yaşında olursa olsun bu ateş hiç sönmez. Yavrunuza ait her şey sizin için birer hazinedir. Kesilen ilk saçı, ayağına giydiği ilk ayakkabısını özenle saklarsınız, kutsal emanet gibi. Her gece koynunuza almak, nefesini duymak, o mis gibi kokusunu ciğerlerinize kadar çekip uyumak istersiniz.

Allah’a sürekli şükredersiniz, dualarınızın ilki hep evladınıza, onun sağlığınadır. Sevgi ve şefkatle büyütürsünüz, hastalandığında hep kaybetme korkusuyla yaşarsınız. Uykularınız kaçar, yanı başından bir dakika bile olsun ayrılmazsınız, ona bir şey olmasın diye sabahlara kadar dua edersiniz. Evlat sevgisi kelimelerle anlatılamayacak kadar özel ve kıymetli bir sevgidir.

Bana da bir evlat verdiği için Yüce Rabbime her gün teşekkür edip şükrediyorum. Allah’ım bu güzel duyguyu herkese tattırsın. “14 Kasım” evet bugün kızımın doğum günü, 25 yaşında ama hala benim küçük, minik kızım. Onu çok seviyorum, o benim yaşama hevesim. İyi ki varsın, yolun ve bahtın açık olsun, Yüce Rabbim herkesin evladını ve seni korusun.

Doğum günün kutlu olsun güzel kızım, benim minik karabiberim.

 
Etiketler: MUTLU, YILLAR, KARABİBER,
Yorumlar
Haber Yazılımı