Bakan ve belediye başkanı selin vurduğu bölgede
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 13:34 Bu haber 546 kez okundu
 
Bakan ve belediye başkanı selin vurduğu bölgede
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, G7 zirvesinin bitiminden sonra dün İngiltere’nin Cornwall kentinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, G7’nin Çin’e düşmanca davranan bir kulüp olmadığını açıkça dile getirerek iklim değişikliği, uluslararası ticaret ve kalkınma politikaları gibi konularda, G7 üyelerinin Çin’le birlikte çalışması gerektiğini kaydetti.
DÜNYA Haberi
Bakan ve belediye başkanı selin vurduğu bölgede


Çin'in son yıllarda izlediği yolun yüz milyonlarca insanı yoksulluktan kurtardığına şahit olduklarına dikkat çeken Macron, Çin ile Batı ülkeler arasında farklılıklar bulunduğuna işaret etti. Çin ile iş birliği ve ortaklık ilişkileri geliştirilirken samimiyet ve saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Macron, G7’nin farklılıklarla doğrudan yüzleşmesi gerektiğini, ancak bu farklılıkları abartmaması gerektiğini de kaydetti.

Yeni koronavirüsün kaynağıyla ilgili sorulara değinen Macron, “Virüs insanlığın ortak düşmanıdır. Şu anda tüm ülkelerin insanları korumak için birlikte çalışması gerekiyor” dedi. Yeni koronavirüsün kaynağının netleştirilmesinin elbette gerekli olduğunun altını çizen Macron, ancak sadece belli bir ülkenin sözüne göre hareket edilmemesi, virüsün kayağının araştırılmasının somut gerçeklere dayanarak tüm ülkelerin işbirliği aracılığıyla Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini  sözlerine ekledi.

Çin Uluslararası Radyosu

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, ve, belediye, başkanı, selin, vurduğu, bölgede,
Yorumlar
Haber Yazılımı