Bingöl Sağlık Müdürlüğünden önemli aşı uyarısı!
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 12:52 Bu haber 1136 kez okundu
 
Bingöl Sağlık Müdürlüğünden önemli aşı uyarısı!
Koronavirüs ile mücadelenin en önemli unsuru hiç şüphesiz maske, mesafe, temizlik, AŞI’dır ve Aşı, koronavirüse karşı geliştirilmiş en önemli silah olduğu belirtildi.
SAĞLIK Haberi
Bingöl Sağlık Müdürlüğünden önemli aşı uyarısı!

İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu yaptığı açıklamada: “Aşı oranının düşük olduğu illerde vaka sayılarının yeniden yükseldiği Sağlık Bakanımızın açıklamalarından da anlaşılmaktadır. Ayrıca son dönemlerde kısıtlamaların kaldırılması, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin artması ile birlikte kontrolsüz ve tedbirsiz ziyaretlerin çoğaldığı,  maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmada gevşeme görülmüştür. Şüphesiz kuralların ve tedbirlerin hiçe sayılması vaka artışını da beraberinde getirmiştir. Tedbirlere riayet edilmemesi durumunda aşı oranının da düşük olduğu ilimizde Kurban Bayramında vaka sayısında artış oluşturacağı aşikardır.

 

 

İl Sağlık Müdürlüğümüzce Covid-19 Aşısı hususunda gerekli çalışmalar yapılmış, hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde aşı odaları oluşturulmuştur. Şehir ve ilçe merkezlerinde ihtiyaç duyulan alanlarda Mobil Aşı Uygulama Noktaları faaliyete geçirilmiş, mobil aşı ekiplerimiz tarafından ev, ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşılarak vatandaşlarımızın aşıları yapılmaya çalışılmıştır. Aşı için tüm imkânlar seferber edilerek, koronavirüsün son bulması için her türlü çalışma titizlikle yerine getirilmektedir.

 

Koronavirüsü hayatımızdan çıkarmak, sosyal hayatımızı yeniden hareketlendirmek, birbirimizi yeniden gönül rahatlığıyla ziyaret ettiğimiz günlere yeniden ulaşmak, sağlıklı ve endişesiz günlere ulaşmak için tüm vatandaşlarımızı maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaya ve 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımızı hastanelerimize, aile sağlığı merkezlerimize ve mobil aşı uygulama noktalarına RANDEVUSUZ AŞI OLMAYA davet ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, Sağlık, Müdürlüğünden, önemli, aşı, uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı