FKA’dan “Süt Hayvancılığı ve Kooperatifçilik” Eğitimleri
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 23:53 Bu haber 201 kez okundu
 
FKA’dan “Süt Hayvancılığı ve Kooperatifçilik” Eğitimleri
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl’de üreticilere yönelik ““Süt Hayvancılığı ve Kooperatifçilik” eğitim programları düzenledi.
EKONOMİ Haberi
FKA’dan “Süt Hayvancılığı ve Kooperatifçilik” Eğitimleri

İnsan odaklı kalkınma anlayışı ilkesi ile çalışmalarına devam eden Fırat Kalkınma Ajansı, hem bölge hem de ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli bir yeri olan tarımsal üretimin geliştirilmesini hedefleyen çalışmalarına devam etmektedir.

Bu çalışmaların bir parçası olarak, ulusal düzeyde bir süt işleme tesisi yatırımı almış olan Bingöl ilinden başlayarak üreticilerimize “Süt Hayvancılığı ve Kooperatifçilik” konulu eğitimler verilmeye başlandı.

Eğitim programına ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl’de üreticilerimize yönelik güzel bir eğitim programı düzenlediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Her bir köyümüzde ikişer gün gerçekleştirilen eğitimlerde, hayvan beslenmesi, refahı, sık görülen hayvan hastalıkları ve üreme sağlığı konuları ile birlikte üreticilere üretimin belki en önemli tamamlayıcı ayağı olan kooperatifçilik konusu uzman desteği ile anlatılmaktadır. 24 Kasım 2021 tarihinde başlayan eğitimler çerçevesinde şuana kadar Bingöl ili merkeze bağlı Garip, Kumgeçit, Çeltiksuyu, Ekinyolu ve Sudüğünü köylerinde yaklaşık 200 üreticiye eğitim verildi. Aralık ayı sonuna kadar devam edecek olan eğitim programında toplamda 10 köyde 350 üreticimize ulaşmayı hedefliyoruz. Program kapsamında ayrıca yüklenici firmanın veteriner hekimleri, üreticilerin talepleri doğrultusunda ücretsiz olarak ahırları ziyaret edip yerinde danışmanlık hizmeti de vermektedir. Eğitim programımızın üreticilerimiz, ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FKA’dan, “Süt, Hayvancılığı, ve, Kooperatifçilik”, Eğitimleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı