Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 00:22 Bu haber 1028 kez okundu
 
Akbana: “Asgari ücret tatmin edici "
MÜSİAD Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, yapılan görüşmeler sonucunda açıklanan asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşündüklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Akbana: “Asgari ücret tatmin edici

Asgari ücretin belirlenmesinin ardından yazılı bir açıklama yapan MÜSİAD Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, iş dünyasına öncülük eden bir sivil toplum örgütü olduklarını belirti.

Akbana, şunları söyledi: “MÜSİAD, kurulduğu günden bugüne faaliyetlerini, bütün çalışanların yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesini sağlamaya yönelik yürütmektedir. Bu bağlamda 2019 yılı için önceki yıla göre 26 oranında bir artışla net 2 bin 20 TL olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem de çalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. Böylece 2018 yılsonu için tahmin edilen 20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde bir artış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybın önüne geçilmiştir. Bununla birlikte; asgari ücretteki artış oranının işverene geçtiğimiz seneye göre ilave maliyeti yaklaşık 620 TL olacaktır. Bu minvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına, hükümetimizin geçmiş senelerde işverene sunmuş olduğu desteklerin 2019 yılında da sürmesini ve böylelikle işverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz ” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Akbana:, “Asgari, ücret, tatmin, edici, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı