Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 00:37 Bu haber 2110 kez okundu
 
Belediye karla mücadele çalışması sürüyor
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, karla mücadele çalışmaları kapsamında 5 günde 650 kamyon karın şehir dışına taşındığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Belediye karla mücadele çalışması sürüyor

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, çarşı merkezi ve mahallelerde devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Ekip amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Barakazi, esnaf ve vatandaşlarla da hasbıhal edip, destek ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Çalışmalara dair gazetecilere açıklama yapan Barakazi, soğuk hava şartları ve tüm olumsuzluklara rağmen çalışmaların aksatılmadan sürdürüldüğü söyledi.

5 greyder, 10 yüklenici, 6 kamyon, 3 tuzlama aracı, 2 kaldırım temizleme aracı ve 170 personelle il genelinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Barakazi, “Çarşı merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere ağırlık veriliyor. Çarşı merkezinde yapılan çalışmalar sonucu 5 günde 650 kamyon kar şehir dışına çıkarıldı. Araç yolunu ve kaldırımları kardan temizleyerek vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlamaları için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

“SON YILLARIN EN SERT KIŞLARINDAN BİRİNİ YAŞIYORUZ”

Son yılların en sert kışlarından birinin yaşandığını ifade eden Barakazi, “Kent merkezinde kar kalınlığı bir metreye yaklaşmış durumda. Kırsalda özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığı iki metreyi aştı. Kardan dolayı sadece şehir merkezinde değil, köy ve şehirlerarası yollarda da aksaklıklar yaşanıyor. Belediye ekiplerimiz, 24 saat esasına göre çalışarak bu olumsuzlukları gideriyor. Bir yandan yol ve kaldırımları temizlerken diğer taraftan da düzenli bir şekilde tuzlama çalışması yürütüyoruz. Yine İtfaiye Müdürlüğümüz ekipleri yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde çatılardaki buzları kırıyor” diye konuştu.

“ARAÇ SAHİPLERİ DUYARLI DAVRANMALI”

Karla mücadele çalışmalarının yürütülmesinde araç parklarının büyük sıkıntı yarattığını vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Ekiplerimiz çalışmalarını yürütürken yollarda park edilen araçlardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri kar çalışması yapılan bölgelerde trafik güvenliğini sağlayıp park edilen araç sahiplerine ulaşıyor. Bu anlamda araç sahiplerinin biraz daha duyarlılık göstermesi gerekiyor. Öte yandan çalışmalarımızı sürdürürken bizlere destek olan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine karla mücadele gece gündüz emek sarf eden ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

METAN’DAKİ ARIZA GİDERİLDİ

Kar yağışı sonrası metan içme suyu kaynağında arıza yaşandığını anımsatan Barakazi, şunları söyledi: “Bölgede yaşanılan heyelan sonrası metan içme suyu hattında arıza yaşandı. 3 araç ve 8 kişilik personel günlerce bölgeye ulaşmaya çalıştı. Kar kalınlığının 2 metreyi aştığı, yer yer sis ve don olaylarının görüldüğü bölgeye ulaşmak günlerce sürdü. Yoğun bir çalışma sonrası arızanın olduğu bölgeye intikal eden ekipler, arızayı giderdi. Fedakârca gece gündüz demeden emek sarf eden başta BİSKİ ekiplerimize, DSİ, İl Özel İdaresi ve kurumlarımızı bize yönlendirip destekleyen Sayın Valimiz Kadir Ekinci Beye teşekkür ediyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, karla, mücadele, çalışması, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı