Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 23:49 Bu haber 1175 kez okundu
 
Ekinci kentpark projesini inceledi
Vali Kadir Ekinci, ‘Kentpark’ yapılması planlanan Vali Abdulkadir Sarı Parkı ve yapımı devam eden 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binası ve şantiye alanında incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Ekinci kentpark projesini inceledi

Vali Abdulkadir Sarı Parkına yapılması planlanan ‘Kentpark Projesi’ ile ilgili olarak alanda incelemelerde bulunan Vali Ekinci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık’tan proje hakkında bilgi aldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, projede 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, yapay göl, çok amaçlı salon, aquapark, lunapark, restaurant, kafeterya, açık ve kapalı spor tesisleri, oto park ve rekreasyon alanları bulunduğunu belirtti. Projenin ne zaman başlayacağı konusunda bilgi verilmedi.

SICAK SU BİR YIL ÖNCE ULAŞMIŞTI

Yıllardır gündemde olan Kentpark projesi ile ilgili takvim henüz netleşmezken, İl Özel İdaresince 2014 yılında Ilıcalar Beldesi Kös mevkiinde başlatılan sondaj çalışmalar kapsamında bulunan 2 ayrı jeotermal su kaynağı, 17 kilo metrelik isale yoluyla Aralık 2017’de Vali Abdulkadir Sarı Parkı’na ulaştırılmıştı.

Vali Ekinci, Kentpark projesi alanında incelemede bulunduktan sonra yapımı devam eden 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binası ve şantiye alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Kaynak: () - Bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Ekinci, kentpark, projesini, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı