Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 19:20 Bu haber 1379 kez okundu
 
Engelliler spor kulübü derneği kuruldu
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, engellilerin sosyal yönünün geliştirilmesi ve farkındalıkların artırılması amacıyla Altı Nokta Körler Derneğince alınan karar doğrultusunda Bingöl Engelliler Spor Kulübü Derneğini kurduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Engelliler spor kulübü derneği kuruldu

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, yaptığı yazılı açıklamada, “görme engelli ve diğer engel guruplarına sahip kardeşlerimizin sosyal yönünün geliştirilmesi ve  farkındalıkların artırılması için derneğimizce  alınan karar doğrultusunda Bingöl engelliler spor kulübü derneğini kurmuş bulunmaktayız” dedi.

Derneği kuruluşuna 50 üye ile başladıklarını belirten Korkutata, “Derneğimizi kısa sürede ilimizi temsil etmek ve engellilerin neler yapabileceğini göstermek amaçlı hizmete  başladık. Goolbald, futsal, atletizim. judo gibi çeşitli branşlar ile  ilimizi temsil etmek için ilk adımı attık. Gençlerimizin zararlı çevre uyuşturucu ve kahvehane köşelerinden uzaklaştırmanın en güzel örneği spordur. Bizde bu bilinçle spor kulübümüzü kurmuş bulunmaktayız.” İfadelerini kurdu.

Korkutata, açıklamasında Engelliler Spor Kulübünün hedeflerini ise şöyle özetledi: “hedeflerimiz engellilerin  şehrimize neler katabileceğini göstermek, sosyal farkındalık ve dahası bu anlamda siz değerli Bingöl halkının desteğini beklediğimizi belirtir, gençlerimizi kazanmamız için derneğimize yönlendirmenizi arzu etmekteyiz. Böylelikle gençler evlerinden kahvehanelerden mahalle köşelerinden uzaklaşarak spor ile buluşacak, bizlerde onların başarısını sağlamak amaçlı canı gönülden çalışarak engelli kardeşlerimizin önünü açarak Avrupa kapılarını zorlamayı hedef edinmekteyiz. Muradımız odur ki rabbim kurduğumuz bu derneğimizde de  bizleri muzaffer eylesin. Şimdiden tüm Bingöl halkına teşekkür eder, desteklerini bekleriz. Ayrıca, Spor Kulübü Derneğimizin Başkanlığına da arkadaşlarım beni uygun gördü. Beni bu göreve laik gören tüm dava arkadaşlarıma tekrardan teşekkür ederim”

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Engelliler, spor, kulübü, derneği, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı