Haber Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 10:55 Bu haber 744 kez okundu
 
Engin, öğrencilere başarılar diledi
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin 18 -19 ve 25 – 26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisan Yerleştirme Sınavlarına girecek olan öğrencilere başarılar diledi. Engin Bilgelik Mesleği’ne mensup arkadaşlarım diye bahsettiği öğretmenlere teşekkür edip velilere tavsiyelerde bulunan bir basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Engin,  öğrencilere başarılar diledi

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin yaptığı yazılı basın açıklamasında; ‘‘Eğitim-öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından, geleceğinizi önemli oranda belirleyecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına 18 -19 ve 25 – 26 Haziran 2016 tarihlerinde gireceksiniz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak yol aldığınız şu günlerde sınav heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Başarıya ulaşmada en önemli unsur düzenli ve sistemli çalışmaktır. Telaşlanmanıza gerek yok, unutmayın; siz bu sınava çok iyi hazırlandınız, rahat olun. Sınav öncesi sizi kaygılandıracak konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Özellikle bilmediğiniz soruları işaretlemekten imtina etmeniz başarınızın artmasına vesile olacaktır. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Biz size inanıyor ve güveniyoruz, şimdiden başarılar diliyoruz.

Sayın Veliler;

Milyonlarca çocuğumuz ve gencimiz önümüzdeki günlerde, hayatları için önemli birer dönüm noktası sayılabilecek sınavlara gireceklerdir. Çocuğunuzun ne denli zor bir dönem yaşadığının farkındasınız. Ona olan sevginizin belli koşullara bağlı olmadığını, her durum ve koşulda sevip destekleyeceğinizi davranışlarınızla ve sözlerinizle belli etmelisiniz. Çocuğunuzun olumlu davranışlarını takdir etmeli, uygun olan her ortamda başarılarını övmelisiniz. Çocuklarınızı hiçbir zaman başkalarıyla kıyaslamayın. Sınav döneminde sakin ve huzurlu bir aile ortamına sahip çocuklar; verimli bir sınav dönemi geçireceklerdir.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

“Bilgelik Mesleği” olarak kabul gören bir mesleğin mensupları olarak öğrencilerinize hedef ve gaye aşılayarak, takdir ve teşvik ederek, özgüven kazandırarak, sorumluluk bilinciyle onları yeteneklerine göre yönlendirerek hayata hazırladınız.  Çocuklarımızı, 2016 YGS ve LYS’ ye hazırlayan bütün Yönetici, Öğretmen ve Velilerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. İfadelerini kullandı.’’

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Engin,, , öğrencilere, başarılar, diledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı