Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 00:10 Bu haber 1050 kez okundu
 
Final öncesi, öğrencilere sıcak çorba
Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile Üniversiteli Aktif Gençlik Kulübü (ÜNİAK), Bingöl Belediyesi ile Bingöl Üniversitesi Rekörlüğü desteğiyle final sınavları öncesi düzenlenen "Çorbaya Kal Büte Kalma" etkinliği kapsamında öğrencilere sıcak çorba ikramı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Final öncesi, öğrencilere sıcak çorba

BÜ Öğrenci Konseyi ve ÜNİAK’ın her yıl final sınavları öncesi başlattığı ve geleneksel hale getirilen "Çorbaya Kal Büte Kalma" etkinliği kapsamında Bingöl Üniversitesi nizamiye girişine konulan tencerelerden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, öğrencilere sıcak çorba dağıttı.

Belediye Başkanı Barakazi, Belediye, Üniversitesi ve Sivil Toplum Kuruluşu desteğiyle düzenlenen etkinlikle öğrencilerin final sınavları öncesi moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Sınava giden öğrencilerin acele etmeleri nedeniyle kahvaltı yapmamaları ihtimaline karşı çorba dağıttıklarını belirten Barakazi,

“Genç kardeşlerimizin girişimleriyle böyle bir etkinlik yapılıyor. Belediye, üniversite ve STK işbirliğiyle düzenlenen bir etkinliktir. Birkaç yıldır bu etkinlik devam ediyor ve bu yılda etkinliği sürdürdük. Sıcak bir çorba karın doyurmasa bile, en azından zihinsel açıklığı getireceğini düşündük” dedi.

BÜ Rektörü Çapak ise, karlı bir günde, soğuk bir sabahta öğrencilerin sınava girmek için koşuşturduklarını söyledi.

Çapak,

Sınav stresi ve geç kalma ihtimalini göz önünde bulundurarak, evde kahvaltı yapmayan öğrencilerimiz de olabilir. Nitekin öğrencilere ikram edilen çorbadan da biz bunu anlıyoruz. Talep var ve sabahın bu soğuğunda gelen öğrencilerimiz bu çorbayla ısınıyorlar. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Birkaç yıldır devam eden bu faaliyetin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini arzuluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Final, öncesi,, öğrencilere, sıcak, çorba,
Yorumlar
Haber Yazılımı