Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 00:13 Bu haber 1206 kez okundu
 
Genç Sada’lar yarıştı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Genç Bilaller güzel Ezan okuma yarışması düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Genç Sada’lar yarıştı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar takvimi doğrultusunda İl Mili Eğim Müdürlüğünce organize edilen ve Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Liseleri arası Genç Sada Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Genç Bilaller güzel Ezan okuma yarışması Solhan Ulu Caminde düzenlendi.

Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Liseleri arası Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla düzenlenen yarışmaya İl genelinde 5 imam hatip Lisesi yarıştı.

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin puanlaması sonrasında Genç Sada Kuran-ı Kerim’i Güzel Okumada Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Aksin birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serhat Elaltunterin ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Usame Akçabey ise il üçüncüsü oldu.

Genç Bilaller güzel Ezan okuma Yarışmasında ise Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Harun Deveci birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Murat Umut Beki ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Ali Özen ise il üçüncüsü oldu. Hafızlık yarışmasında ise Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burak Kutbay birinci oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken, dereceye giren öğrencilere ise, çeyrek altın verildi.

Yarışmanın ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın bir nasip meselesi ve Kur’an okuyan kişinin her zaman bir adım önde olduğunu belirti.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin birbirinden değerli olduğunu ifade eden Engin, “Bu yarışmaya katılan her öğrencimiz birbirinden değerlidir. Biz, yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi birinci kabul ediyoruz. Burada yapılan, yarışma gereği sıralamayı tespit etmektir. Kur’an’ı güzel okumanın ve yaşamanın önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün bu yarışmaya katılan tüm kardeşlerimiz çok güzel bir yarışma ortaya koydu. Hepsini kutluyorum. Ayrıca, yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Genç, Sada’lar, yarıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı