Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 00:24 Bu haber 1088 kez okundu
 
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması yapıldı
“Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller güzel Ezan okuma Yarışması düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar takvimi doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen ve Karlıova Şehit Hacı Alan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Ortaokulları arası “Genç Sada” Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller güzel Ezan okuma Yarışması Karlıova Ulu Cami’inde icra edildi.

Yarışmaya Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan,  Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ömer Anacur, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

İl genelinde 11 imam hatip ortaokulunun katıldığı yarışmada, öğrenciler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin puanlaması sonrasında, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okumada Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Musab Cengiz birinci, 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yiğit Ahmet Kubar ikinci, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Davut Burkay ise il üçüncüsü oldu.

Genç Bilaller Güzel Ezan okuma Yarışmasında ise 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Bedir Emen birinci, Genç Murat İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nurullah Nazlı ikinci, Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sıddık Kızılboğa ise il üçüncüsü oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken, dereceye giren öğrenciler ise çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, yarışması sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Bu tür etkinlikler Kur'an-ı Kerim'i öğrencilerimize sevdirmek açısından büyük önem arz ediyor. Bu yarışmalar sayesinde öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim'i daha çok sevdiriyoruz. Öğrencilerimiz de büyük bir heyecan ve aşkla Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okumak için sürekli çabalıyorlar. Bu yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımı, dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve ailelerini tebrik ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kur’an-ı, Kerim’i, Güzel, Okuma, yarışması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı