Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 10:58 Bu haber 1150 kez okundu
 
Mavi Marmara fotoğraf sergisi açıldı
İHH Bingöl Derneği, Mavi Marmara olayının 6'nci yılında "Kudüs ve Mescid-i Aksa Yürüyüşü" kapsamında Bingöl'de düzenlediği etkinlikler kapsamında fotoğraf sergisi açtı. Fotoğraf sergisine halk yoğun ilgi gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Mavi Marmara  fotoğraf sergisi açıldı

Yapılan Sergi hakkında konuşan İHH Bingöl Derneği Başkanı Muhittin Gilli, “İHH olarak çeşitli illerde de etkinlikler yapıyoruz. Biz de bu vesileyle bugün sürecek fotoğraf sergisini açtık. Burada Mavi Marmara gemisinde çekilmiş bir takım fotoğraflar sergiledik. İnsanlar bu hareketi unutmasınlar diye bu tür etkinlikleri yapıyoruz.” dedi.

“Fotoğraflarda olduğu gibi mavi Marmara gemisinde İsraillin yaptığı vahşet açıkça görülüyor”

Mavi Marmara 6 yıl bugün 31 Mayısta Akdeniz sularına inerken, uluslar arası sularda İsraillin saldırısına uğradıklarını ifade eden Gilli, şunları söyledi: “63 aktivist yaralandı bu arkadaşlardan 10 kardeşim şehit oldu. Bugün bu olayın yıl dönümü münasebetiyle Mavi Marmara da olan bitenleri bugün burada sergiledik. Halkımız bu vesileyle o günleri unutmasın diye çeşitli etkinlikler yapıyoruz.  Etkinliklerimiz ülke genelinde birçok yerde yürüyüş, konferanslar ve burada yaptığımız gibi fotoğraf sergileri şeklinde yapılıyor. Orada yaşadıklarımız aklımızda canlanıyor. Fotoğraflarda olduğu gibi mavi Marmara gemisinde yaşanılan sıkıntı ve olaylar yansıtılıyor. Zaten Mavi Marmara gemisi kan gölüne dönmüştü. Gazze yolculuğumuz İsrail tarafından haksızmış gibi gösterilmeye çalışıldı ama bunu başaramadı ve tüm dünya onun vahşi ve hukuksuzluğunu gördü Elhamdülillah.”

“Mavi Marmara ya yapılanları unutmayacağız ve unutturmayacağız”

İsrail bu günlerde Mavi Marmara gemisinde yaptığı vahşeti unutturma peşinde olduğunu ifade eden Gilli, “bizde diyoruz ki Mavi Marmara ya yapılanları unutmayacağız ve unutturmayacağız.  Her yıl ve farklı zamanlarda yapacağımız ekinliklerle şehit kardeşlerimizin anısını ve İsraillin yaptığı vahşeti devamlı gündeme taşıyacağız.” İfadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Mavi, Marmara, , fotoğraf, sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı