Haber Detayı
07 Haziran 2016 - Salı 01:20 Bu haber 1126 kez okundu
 
Merhamet elinden 55 aileye yardım
Bingöl Merhamet Eli Derneği Yardım derneği Mayıs ayında 55 mağdur ve yardıma muhtaç aileye toplam 7 bin 260 TL değerinde yardımda bulundu
GÜNDEM Haberi
Merhamet elinden  55 aileye yardım

Bingöl’de yaptığı hayırlı hizmetleriyle adını duyuran Umut Kervanı Platformu’na üye olan Merhamet Eli Derneği, Mayıs ayında yaptığı çalışmalarla ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

“İmkânlarımız nispetinde yardımlarımız devam edecek”

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Merhamet Eli Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, “Mayıs Ayı içerisinde yaptığımız yardımların miktarı şu şekildedir: 30 aileye gıda yardımında bulunduk. (Bunun nakit karşılığı 2.260,00 TL’dir) 25 aileye nakit yardımında bulunduk. (Bunun toplamı 5.000.00 TL’dir.) Mayıs Ayı içerisinde toplamda 55 aileye yaptığımız yardımların tutarı 7.260,00 TL’dir. İnfak, şükürdür, yani Allah’ın lütfundan verdiği değerlerin karşılığının ödenmesidir. Ki bu görev ifa edilince Rabbimiz eksiltmediğini artırdığını, artıracağını bildirmiştir. Bingöl Merhamet Eli Derneği olarak bizler imkânlarımız oluştukça her ay olduğu gibi bu ayda ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım elini uzattık. Bu yardımlarda katkısı ve emeği geçen tüm hayırseverlerden cenabı Allah razı olsun. De ki: “Şüphesiz benim Rabbim kullarından dilediği kimse için rızkını genişletir ve onun için ölçülendirir. Ve siz her ne şeyden harcamada bulunursanız hemen O, arkasını getirir. Ve O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.”(Sebe/ 39) Allah insanların tümünü aynı akıl, zekâ, kabiliyet ve güçte yaratmamıştır. Bu nedenle insanların arasında mali yönden farklılıklar oluşur; bir kısım insanlar, zengin olabilirken bir kısmı da yoksul kalabilmektedir. Allah, Kendi mülkünden fazlaca istifade etmiş kimseleri, imkânsız ve çaresiz kalmış insanlara infaka memur etmiştir. Bu yardımlarda katkısı ve emeği geçen tüm hayırseverlerden cenabı Allah razı olsun ” dedi.

 

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Merhamet, elinden, , 55, aileye, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı