Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 11:10 Bu haber 1480 kez okundu
 
Minik Abdullah'ın mutlu günü
Sancak Gençlik Derneği sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Yüzde 96 engelli raporu olan, 8 yaşında ki Abdullah Baykara Sancak Gençlik Derneğinin ‘‘okulum okulum güzel okulum’’ adını verdiği projeyle alınan akülü tekerlekli sandalyeyle en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdi.
- Haberi
Minik Abdullah'ın mutlu günü

Sancaklı gençlerin bir araya gelerek kurduğu dernek sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekledi. 3. Sınıf öğrencisi olan ve Yüzde 96 engelli raporu olan, 8 yaşında ki Abdullah Baykara fiziksel engelinden dolayı evde eğitim almak zorundaydı. Abdullah Baykara’nın Sancak Gençlik Derneğine başvurusu üzerine harekete geçen dernek üyeleri yaptıkları araştırmalar sonucunda fiziksel engeli bulunan ve yaşıtları gibi dışarı çıkıp eğlenemeyen, okula gidemeyip evde eğitim görmek zorunda kalan Baykara için çalışmalara başladılar. ‘‘okulum okulum güzel okulum’’ adını verdikleri projeleriyle iş adamları ve hayırseverlerin yardımlarıyla 8 yaşında ki Abdullah Baykara’ya doğum gününde unutamayacağı bir sürpriz yaptılar.

Abdullah Baykara’nın hayatında önemli bir anı ve yaşam şartlarını biraz daha iyileştiren bu sosyal sorumluluk projesine hayat veren Sancak Gençlik Derneği adına konuşan Dernek Başkanı Mehmet Balaman;

‘‘Abdullah Baykara 8 yaşında yüzde 96 engelli fiziksel olarak belden aşağı tutmuyor. Çocuğumuz 3. sınıf öğrencisi ve evde eğitim almakta. Sürekli evde dışarı bebek arabasıyla gideceği yere gidiyordu. Bize başvuru yapıldı. Ekibimiz ilk etapta araştırma yaptı çocuk mağdurdu. Çocuğun tek özlemi özgürce dışarı çıkmak okula gitmekti.  Hemen okulum okulum güzel okulum diye bir kampanya düzenledik iki haftada parayı toparlayıp Abdullah’ın doğum gününde yani 3 Haziranda çocuğumuza parti yaptık ve akülü tekerlekli arayı hediye ettik. Çocuğun yüzündeki tebessüm her şeye değer olduğunu bize gösterdi.  Sosyal Politikalar ve Aile il Müdürlüğüne yaptığımız başvuru neticesinde Eğitim tedbiri aldırdık. Sancak Beldesi halkına, Sancak Belediye Başkanı Nusret Koçin'e, Ümit Balbars'a, Neco döner sahibi Necati Kaya'ya, Kenan kuaför sahibi Kenan böçkün'e,  Fatih İlkokulu’na, Mustafa Baykara’ya, Genç Sağlık Eczanesi sahibi Haşim Sağlar'a, Şehmuz Pastanesi, Seyran Pastanesi, Alternatif Tatlı, yürekli Sancak Genclık Derneği bağışçılarına teşekkür ederiz var olun. Derneğimiz toplamda 4 çocuğa burs veriyor daha önce bir akülü tekerlekli sandalye bağışta bulunduk. Şuan sancakta kütüphane kuruyoruz.’’ Dedi.

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Minik, Abdullah'ın, mutlu, günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı