Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 11:02 Bu haber 1209 kez okundu
 
Öğrencelere çevre bilinci aşılandı
Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çevre bilincini arttırmak amacıyla ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında öğrencilere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliklerde 5 bin öğrenceye çevre bilinci aşılandı.
GÜNDEM Haberi
Öğrencelere çevre bilinci aşılandı

Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak girişimleri ile okullarda çevre eğitimlerinin verilmesini kapsayan ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında, öğrencilere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.

‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında öğrencilere; çevre, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitim verildi. Proje kapsamında bilinçli çevre alışkanlıklarının aşılanması için çeşitli etkinlikler düzenlendi

Düzenlenen etkinlikler kapsamında Doğa Tiyatro Gurubu’nun sergilediği uçan şemsiye adlı tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi

Yapılan etkinlikler ile ilgili bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bugünün dünyasında çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar ilerlememizde, güçlenmemizde büyük önem taşıyor. ‘Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganı ile çevreye olan duyarlılığın arttırılması için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak girişimleri ile okullarda çevre eğitimlerinin verilmesini kapsayan ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi ile bir takım etkinlikler düzenledik.

Çalışmalar kapsamında Bingöl merkez Ekinyolu İlköğretim Okulu ve Yeşilyurt İlköğretim Okulu, Sarıçiçek İlköğretim Okulu, Çavuşlar Yeni Yerleşim Ortaokulu, Solhan İlçesi Dilektepe İlkokulu, Karlıova 11 Mart İlkokulu ile Adaklı Yatılı Bölge Okulu’nda öğrencilerimize ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında eğitimler verilmiştir. Ayrıca Adaklı İlçemizde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikler kapsamında stand kuruldu. Vatandaşlara stantta çevre bilincini ilerletmek amacı ile broşür, çöp poşeti, çikolata ve balon dağıttık. Etkinliklerde; gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, çocuklarımızın öncelikle yaşadıkları yakın çevresinde nihai olarak da ülke genelinde çevre bilincini arttırmak, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitimler verildi” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencelere, çevre, bilinci, aşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı