Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 01:36 Bu haber 1151 kez okundu
 
Ramazanda ete zam yok!
Bingöl’deki Kasapları, Ramazan ayı içerisinde kırmızı et fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ramazanda ete zam yok!

 Bingöl’de ki bazı kasaplarla yaptığımız söyleşide Ramazan ayında et fiyatlarına zam yapılmayacağını belirten, Bingöl kasapları konuyla ilgili olarak verdikleri demeçlerde şu ifadelere yer verdi:

 “Şu an ülkemizin kırmızı et ihtiyacı 1.400 bin ton(Birmilyon dört yüz bin ton) olmasına karşın üretimimiz ise 1.100 bin ton (Birmilyon yüz bin ton) civarındadır ve yaklaşık 300 bin ton kırmızı et açığımız bulunmaktadır. Dolayısıyla et fiyatlarını ne üreticimiz ne de kasap esnafımız yükseltmektedir. Arz talepten kaynaklanan 300 bin ton kırmızı et açığımız bulunmaktadır. Bakanlığımızın acilen destekleme politikalarını gözden geçirip üretimi artırması gerekmektedir. Üretim arttıkça fiyatlar zaten kendiliğinden düşecektir.”

Bu sene piyasa oldukça sakin

Kasaplar, yaptığı açıklamada, bu yıl ramazan ayı yaklaşırkenBingöl’dekırmızı et piyasasında durgunluk olduğunu, talep azlığı nedeniyle fiyatların sabit kalacağı tahmininde bulundu.

Bu yıl piyasa oldukça sakin. Bundan dolayı kırmızı et fiyatlarının artmasını beklemiyoruz. Sabit bir şekilde duracağını düşünüyoruz'' diyen kasapçılar ramazanda kırmızı et talebinin karşılanması için yeteri kadar hayvan olduğunu söyledi.

EMRULLAH DEMİR - İDRİS YANIK 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Ramazanda, ete, zam, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı