Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 17:05 Bu haber 223 kez okundu
 
Üniversitede mezuniyet töreni yapıldı
Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 akademik yılı mezuniyet töreni, üniversite senato odasında yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Üniversitede mezuniyet töreni yapıldı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl gerçekleştirilemeyen 2019-2020 akademik yılı mezuniyet töreni, senato odasında Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, fakülte dekanları, birim amirleri ve bölüm birincisi öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Pandemi süreci bizleri ve öğrencilerimizi olumsuz etkiledi. Gönül ister ki öğrencilerimizin aileleri ile birlikte toplu mezuniyet töreni olsun; fakat bugünkü koşularda bu mümkün olmadı. Ama burada bulunan öğrencilerimiz mezun olan tüm öğrencilerimizi temsil etmektedir. Unutmasınlar ki gönlümüz onlarla beraberdir. Üniversiteler öğrencileri ile güzel, inşallah en kısa sürede bu salgın atlatılır, yeniden öğrencilerimize kavuşuruz. Mezun öğrencilerimize ömür boyu başarılar diliyor, eğitim hayatlarına devam edecek öğrencilerimizi de en kısa sürede kampüsümüzde görmeyi temenni ediyorum” dedi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü birincisi İpek Bozbayır ise, “Buruk bir sevinç yaşıyoruz, mezuniyet töreni bizlere bu şekilde nasip oldu. Çok güzel bir 4 yıl geçirdik, acısıyla tatlısıyla güzel tecrübeler edindik. Eğitiminize katkı sunan başta rektörümüz olmak üzere tüm hocalarıma teşekkür ediyor, tüm arkadaşlarıma bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Mezuniyet töreni öğrencilere verilen belgelerden sonra hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitede, mezuniyet, töreni, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı